سازمان تعاون روستایی هرمزگان
سه شنبه 1398/01/06 10:54:06
هرمزگان، ظرفیت تامین محصولات کشاورزی مورد نیازکشور را داراست

به گزارش روابط عمومی تعاون روستایی هرمزگان، رضا رحیمی در جمع مدیر و کارکنان تعاون روستایی هرمزگان، اظهار کرد: کشاورزی هرمزگان با توجه به تولید محصولات متنوع تاثیر بسیار زیادی در اقتصاد کشور دارد و ازظرفیت بالایی برخوردار است.

وی مشارکت بخش تعاونی درتوسعه کشاورزی مهم توصیف کرد و افزود: اجرای برنامه های بلند مدت و کوتاه مدت در نحوه تولید و عرضه محصولات کشاورزی به بازار های هدف توسط تشکل های مردم نهاد تعاون روستایی می تواند نقش موثری در تحقق این امر باشد.

عضو هیات مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور با بیان اینکه تشکل های تعاون روستایی استان باید نقش بسیار خوبی ایفا کنند تصریح کرد: همه تشکل های تعاون روستایی ما باید نظام بهره برداری شوند و از تولید تا عرضه محصولات کشاورزی نظارت داشته باشند.

رحیمی با اشاره به پتانسیل های بسیار خوب در تعاون روستایی خاطرنشان کرد: گرچه ازقبل به این سازمان اهمیتی داده نشده ولی با ایجاد صنایع تبدیلی و سایر اقدامات می توان نقش موثری در شکوفایی این عرصه ارائه نمود.

مدیر تعاون روستایی هرمزگان نیز درابتدای جلسه گزارشی از وضعیت تعاون روستایی هرمزگان ارائه نمود و اظهار کرد: تعداد 6 اداره تعاون روستایی در 13 شهرستان این استان عهده دار نظارت بر 135 تشکل تعاون روستایی هستند.

سیروس اسدپور با بیان اینکه استان هرمزگان در بسیاری از تولیدات کشاورزی و آبزی پروری رتبه نخست کشوری دارا می باشد خواستار حمایت بیشتر از تشکل های تعاون روستایی در ایفا نقش بیشتر در تولید و عرضه این محصولات به داخل و خارج شد.

انتهای پیام /