سازمان تعاون روستایی هرمزگان
يكشنبه 1398/01/11 10:11:20
افزایش 35درصدی ذخیره سازی میوه تنظیم بازاری در هرمزگان

به گزارش روابط عمومی سازمان تعاون روستایی هرمزگان، سیروس اسدپور در حاشیه بازدید از مراکز توزیع میوه تنظیم بازاری با اشاره به اینکه تأمین و ذخیره سازی میوه شب عید را برای روزهای پایان سال و ایام نوروز در دستور کار تعاون روستایی قرار گرفت، اظهار کرد: مقدار ذخیره میوه و مرکبات مورد نیاز مردم هرمزگان برای ایام پایان سال و عید نوروز حدود ۳5درصد بیش از میزان عرضه شده و مصرف سال گذشته است.

وی با بیان اینکه روزانه قیمت های میوه تنظیم بازاری رصد می شود، تصریح کرد: با ورورد شبکه توزیع میوه توسط تعاون روستایی قیمت ها نه تنها متعادل شده بلکه از نرخ اولیه نیز پایین تر آمده است بطوریکه سیب درختی از 6 هزار و 800 به 6 هزار تومان تعدیل داده شد.

اسدپور قیمت عرضه سیب درختی و پرتقال را 20 درصد کمتر از بازار اعلام کرد و گفت: در حال حاضر پرتقال با نرخ 4 هزار و 200 تومان و سیب درختی با نرخ 6 هزار تومان جهت مصرف کننده در مراکز توزیع عرضه می شود.

وی با بیان اینکه بر توزیع میوه شب عید نظارت میشود افزود: سامانهای نیز امسال برای نظارت کامل بر توزیع میوه شب عید ایجاد شده که مشخصات مراحل و اشخاص توزیع کننده میوه در آن وجود دارد.

مدیر تعاون روستایی هرمزگان با تاکید بر اینکه باید از شبکه تعاون روستایی حمایت شود که بتوانند به موقع وارد بازار شده و به دولت کمک کنند بیان کرد: امسال به اتحادیههای روستایی نقش بیشتری برای تامین میوه شب عید داده شد.

وی افزود: پرتقال والنسیا 4 هزار و 200 تا 5 هزار و 100 تومان و سیب درختی 7 هزار و500 تومان از باغداران استان و خارج استان برای ذخیره سازی میوه تنظیم بازار شب عید خریداری شد.

اسدپور گفت: بیش از 70 مرکز عرضه میوه شب عید در سراسر استان متشکل از صنوف، غرفهها میادین تره بار و غرفه های تعاون روستایی در حال عرضه میوه هستند.

انتهای پیام/