سازمان تعاون روستایی هرمزگان
چهارشنبه 1398/06/13 06:44:26
توزیع بیش از 3 هزار تن کود شیمیایی توسط تعاون روستایی هرمزگان

به گزارش روابط عمومی تعاون روستایی هرمزگان، سیروس اسدپور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه عمده کود کشاورزان استان توسط شبکه تعاون روستایی هرمزگان تامین و توزیع می شود، اظهار کرد: البته این شبکه آمادگی دارد تا در صورت لزوم کلیه نهاده های کشاورزان از طریق اتحادیه شرکتهای تعاون روستایی استانی تهیه و توزیع نماید.

وی در مورد میزان توزیع کودهای شیمیایی گفت: از ابتدای امسال، 3 هزار و 100 تن کود شیمیایی انواع اوره، سولفات پتاسیم و سولفات آمونیم به ارزش 25 میلیارد ریال توسط شبکه تعاون روستایی برای کشاورزان تامین شده است.

اسدپور اظهار داشت: در این مدت همچنین توسط شبکه تعاون روستایی استان هرمزگان 300 لیترانواع سموم بین کشاورزان استان توزیع شده است.

مدیر تعاون روستایی استان هرمزگان افزود: طی مدت یاد شده یک هزار و 200 تن بذر اصلاح شده گندم رقم چمران و همچنین 170 تن بذر اصلاح شده جو رقم نصرت، زهک و نوروز جهت توزیع به کشاورزان تولید شده است.

اسدپور یادآور شد: فعالیت های تعاون روستایی در راستای انسجام بخشی و ارایه خدمات به بخش های تعاونی بخش کشاورزی در نقاط روستایی است.

وی خاطرنشان کرد: بخش مهمی از تولید محصولات کشاورزی توسط تعاونی های روستایی انجام می شود که نشانگر اهمیت این بخش در تامین امنیت غذایی است.

انتهای پیام/