سازمان تعاون روستایی هرمزگان
چهارشنبه 1398/01/07 10:33:53
توزیع بیش از 500 تن سیب و پرتقال در هرمزگان

به گزارش روابط عمومی سازمان تعاون روستایی هرمزگان، سیروس اسدپور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امسال نیز به مانند سالهای گذشته برای تنظیم بازار میوه شب برنامه های لازم صورت گرفت و در این مرحله توزیع میوه که از 26 اسفندماه 97 در سراسر استان آغاز شد بیش از 270 تن سیب درختی قرمز و زرد و 220 تن پرتقال والنسیا توسط مراکز توزیع بین شهروندان هرمزگانی توزیع شد.

وی بابیان اینکه تاکنون بیش از 50 درصد میوه ذخیره سازی شده توزیع شده است، افزود: مرحله دوم توزیع میوه تنظیم بازار از 4 فروردینماه در سراسر استان آغاز شد و تا پایان 15 فروردینماه سال 97 با توجه به درخواست مصرفکنندگان ادامه دارد.

مدیر تعاون روستایی هرمزگان با اشاره به اینکه میزان 1000 تن سیب و پرتقال نوروزی در سردخانه های استان جهت تنظیم بازار خریداری و ذخیره سازی شده بود، تصریح کرد: میزان 500 تن پرتقال جنوب و 500 تن سیب زرد و قرمز سمیرم در سبدهای پلاستیکی در قالب این طرح خریداری و ذخیره سازی شده است.

اسدپور با بیان اینکه میوه های نوروزی 20 درصد زیر قیمت بازار عرضه می شود اظهار کرد: در حال حاضر سیب درختی با قیمت مصوب 6 هزار تومان که به تازگی تعدیل شده است و پرتقال با قیمت 4 هزار و 200 تومان در استان هرمزگان عرضه می شود.

وی افزود: سازمان تعاون روستایی برای تنظیم بازار عید و جلوگیری از افزایش قیمت در این ایام میوه بیشتری به بازار تزریق میکنند.

انتهای پیام/